Jak si připravit jídlo v pekáči v troubě?


Jak se naučit vařit jídlo v pekáči v troubě?

Vyvařování jídla v pekáči v troubě je oblíbený a jednoduchý způsob, jak se naučit rychle vařit. Umožňuje připravit chutná jídla, aniž byste se museli starat o přípravu na sporáku. Tato metoda vaření zahrnuje použití pekáče, který je umístěn v troubě, a díky němuž je možné připravit více jídel najednou.

Krok 1: Příprava ingrediencí

Než začnete vařit, musíte si nachystat všechny potřebné ingredience. Naše první jídlo bude kuřecí pečené s brambory a cibulí. Takže budete potřebovat: kuřecí prsíčka, brambory, cibuli, olivový olej, mouku, sůl a pepř.

Krok 2: Příprava pekáče

Než začnete se samotným vařením, musíte připravit pekáč. Vymažte ho olivovým olejem nebo máslem, aby se jídlo nespálilo při pečení.

Krok 3: Příprava jídla

Nyní můžete začít připravovat samotné jídlo. Oloupejte brambory a nakrájejte je na plátky. Poté očistěte kuřecí prsíčka, nakrájejte je na kousky a obalte je v mouce. Na dno pekáče naskládejte brambory a pokapejte je olivovým olejem. Na vrch dejte kuřecí kousky a cibuli a posypte solí a pepřem.

Krok 4: Pečení

Vložte pekáč do trouby a dejte ho péct. Teplota pečení by měla být asi 200°C a čas pečení by měl být asi 40 minut. Pokud je jídlo hotové, můžete ho vyjmout z trouby a podávat.

Závěr

Vaření v pekáči v troubě je snadný způsob, jak připravit chutná jídla bez zbytečného zdlouhavého vaření. Ale pamatujte, že při pečení je důležité vždy dodržovat správnou teplotu a čas pečení, aby bylo jídlo dokonale propečené.

Pokud hledáte nádobí a kuchyňské pomůcky pro vaši kuchyni, navštivte naši stránku INTERIERIO.cz.